Středa, 22 března, 2023
aktualne

Nezapomínejte si v den narozenin pošmáknout na prvosence

Zábavná a velmi nedůvěryhodná kniha z roku 1903 nazvaná Encyklopedie pověr, folklóru a okultních věd světa, která údajně shromažďuje pověry jak z domovské Anglie, tak z celého světa, a jejíž část o štěstí k narozeninám je pěkný oříšek.

Podle významných editorů vás v den narozenin potká štěstí, pokud sníte primulky, které jsou shodou okolností neškodné a nyní se těší velké oblibě jako jedlá dekorace na dorty nebo ochutnáte kachní vejce obarvená na červeno.

Narozeninové dorty se prý v této době také pekly s prstenem uvnitř a ten, kdo dostal prsten ve svém kousku, se měl jako další oženit.

Tím to však nekončí. Větrné narozeniny znamenají smůlu, zemřít v den narozenin znamená, že vaše duše byla pravděpodobně spasena, a dávat narozeninový dárek nemocnému člověku přináší vážně smůlu, protože se pravděpodobně nedočká dalšího.

Chcete se dozvědět více o dalších zajímavostech, módě či špercích nebo drahých kamenech? Mrkněte na náš blog. Můžete si zde například přečíst zajímavosti o módní společnosti Sinsay nebo například o Mohito.

pr článek

Další články autora