Středa, 22 března, 2023
aktualne

Proč je bioklimatická pergola jasnou volbou? Vydrží desítky let a vytvoří jedinečné místo k relaxaci

Toužíte si prodloužit léto a využít posezení na zahradě na maximum? Bioklimatická pergola je výborným řešením pro každého, kdo si chce dopřát spoustu krásných dní na čerstvém vzduchu, a to nejen v létě. Pergola vám pomůže rozšířit obytný prostor domu a navíc vás perfektně ochrání před sluncem, větrem i pohledy sousedů.

Hliníková pergola versus pergola ze dřeva

Když lidé uvažují nad pergolou, často jim jako první napadne jednoduché řešení v podobě dřevěné pergoly. Pergola ze dřeva je sice ze začátku levnější variantou, ale přináší s sebou spoustu zásadních nevýhod v podobě dodatečných investic i následné péče.

Dřevěnou pergolu je nutno neustále udržovat. Barva se vlivem slunečních paprsků postupně vytrácí a dřevo stále pracuje. Navíc se do dřeva může velmi snadno pustit houba, plíseň nebo hlodavec. Za několik let je tak levnější varianta pergoly adeptem pro kompletní zbourání. Zbytek pergoly pak využijete maximálně při opékání špekáčků.

Hliníková pergola
Hliníková pergola je odolná a vydrží několik desítek let. Zdroj: Climax a.s.

Oproti tomu hliníková pergola je vyrobena z kvalitního a odolného materiálu. Díky tomu vydrží pergola v perfektním stavu desítky let, aniž byste ji museli speciálně udržovat. Jediné, na co je třeba myslet v zimním období, je poloha lamel. Ty musí být otevřeny kvůli sněhu, protože nejsou stavěny na velkou zátěž.

Pergola poskytne obytný prostor navíc

Hliníkové pergoly jsou oblíbené především díky tomu, že vám umožní rozšířit váš dům o jednu další plnohodnotnou místnost, kde můžete relaxovat. Hliníková pergola se také často využívá jako venkovní kuchyně, pracovna nebo třeba dětská herna. Pergola vám umožní trávit mnohem více času venku na čerstvém vzduchu, budete mít blíže vlastní zahradě, přírodě i dětem.

Bioklimatická pergola
Pod bioklimatickou pergolou můžete pohodlně relaxovat za každého počasí. Zdroj: Climax a.s.

Bioklimatické pergoly jsou inteligentně propojeny s přírodou

Mezi favority zahradních pergol patří bioklimatická pergola. Aby vám zajistila maximální komfort, inteligentně spolupracuje s přírodou. Bioklimatická pergola je vybavena hliníkovými lamelami, které můžete naklápět až po úhel 140 stupňů. Díky tomu lze regulovat sluneční paprsky, ale také proudění vzduchu nebo teplotu pod pergolou. Nikdy vám nebude příliš teplo nebo naopak zima. Pod plně zastřešenou pergolou. z polykarbonátu, se vám snadno může stát, že je vám v létě horko a máte pocit, že se vzduch ani nepohne. A to není příjemné k relaxování.

Největší výhody bioklimatické pergoly

Stavba pergoly je rychlá a jednoduchá.
Lamely pergoly lze naklápět – ochrání vás před sluncem, ale také deštěm.
Můžete regulovat proudění vzduchu pod pergolou.
Pergola je bezúdržbová.
Hliník je odolný a kvalitní materiál.
Na výběr je spousta barevných variant.
Pergola je bezpečná a nehořlavá.
Proměňte pergolu na ideální místo pro letní večery

V dnešní době se posezení pod pergolou proměnilo ve skutečný zážitek. Pergola v sobě spojuje nejen funkčnost, ale také luxus, komfort a zábavu. Vytvořte si na zahradě u domu ráj, který vám bude závidět kdejaký soused či přátelé. Vybavte si pergolu i na večer a doplňte ji o zabudované reproduktory a světelné LED pásky.

Bioklimatická pergola s osvětlením
Bioklimatická pergola MED TWIST s osvětlením je jako stvořená pro letní večery. Zdroj: Climax a.s.

Bioklimatická pergola se může navíc vybavit zvukovou izolací, která pohltí až 70% hluku. O příjemnou zábavu vás tedy nepřipraví ani bubnování deště. Díky izolaci, reproduktorům i světelným páskům si vytvoříte úžasné místo nejen k relaxaci, ale také oslavy a nezapomenutelné letní večery.

Modern and beautiful patio and pergola

Rolety do pergoly vám umožní venkovní relaxaci téměř po celý rok

Pokud si chcete čas strávený na čerstvém vzduchu co nejdéle prodloužit, lze pergolu vybavit bočními screenovými roletami. Ty vás ochrání nejen před silným větrem, ale také vám dopřejí soukromí. Rolety si vytáhnete do jakékoli pozice, a to buď manuálně nebo pomocí inteligentní technologie. mobilního telefonu. V létě screeny slouží také jako boční stínění pergoly, na podzim udržují pod pergolou příjemnější teplotu.

Rolety do pergoly se vyrábějí v mnoha barevných variacích, takže vám budou vždy perfektně pasovat k fasádě vašeho domu. Rozumně tak získáte nejen perfektní místo k odpočinku téměř během celého roku, ale také moderní doplněk do zahrady. Bioklimatickou pergolu můžete napojit přímo na váš dům nebo ji postavit na zahradě samostatně, kdekoli se vám bude líbit.

pr článek

Další články autora