Středa, 22 března, 2023
aktualne

Tepelné čerpadlo, které dokáže i chladit

Některé typy tepelných čerpadel vzduch-voda dokáží vedle vytápění i chladit. Příkladem je venkovní jednotka MITSUBISHI PUHZ-SW v kombinaci hydromodulem ERSC-VM2D. Systém je ideální pro nízkoenergetické a pasivní rodinné domy, kde nabízí elektricky úsporný provoz.

Efektivnější provoz venkovní jednotky zajišťují nové typy kompresorů Hermetic twin rotary a Hermetic scroll od Mitsubishi Electric a optimalizace výparníků. S použitím speciálního zásobníku chladiva, který je určen k podchlazení chladiva a dvou individuálně elektronicky řízených expanzních ventilů tak jednotky pracují vždy za optimálních podmínek.

Nejnovější generace vnitřního hydromodulu od značky Mitsubishi Electric s označením D přinesla také řadu vylepšení, jako například pokročilá regulace systému, která optimalizuje spotřebu a energetickou efektivitu.

3d illustration

Ultrazvukový průtokoměr dokáže měřit energii vyrobenou do topného systému a připojením výstupu z elektroměru je tak možné získat přesnou spotřebu elektrické energie, ale také spotřebu energie na vytápění, ohřev vody či chlazení. Samozřejmostí je možnost připojení přes Wi-Fi.

pr článek

Další články autora